Skip to main content

Budowa ziemianki Garden Secret 4you®. O czym musisz pamiętać decydując się na piwniczkę ogrodową?

niedziela, 6 marca, 2022

Autor: NAWI Design

Piewniczki Budowa ziemianki Garden Secret 4you. Bau eines Garden Secret 4you Erdkellers

Jak wygląda budowa ziemianki Garden Secret 4you®? Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model piwniczki ogrodowej i jak obliczyć koszty inwestycji? Wyjaśniamy!

Piwniczka ogrodowa to świetne rozwiązanie, żeby „uwolnić” część domowej przestrzeni przeznaczonej do przechowywania oraz zapewnić przetworom i plonom z własnego ogrodu odpowiednie warunki magazynowania, przedłużające ich świeżość. Budowa ziemianki jest także sposobem na podniesienie wartości Twojej nieruchomości. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni projekt ziemianki, na jaki koszt musisz się przygotować oraz czy budowa piwniczki Garden Secret 4you® będzie wymagała uzyskania stosownego pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Dowiedz się co zrobić, żeby w 100% wykorzystać potencjał drzemiący w Twoim ogrodzie!

Dostępne projekty ziemianek. Jak wybrać model, który sprosta Twoim potrzebom?

Garden Secret 4you® to seria innowacyjnych piwniczek ogrodowych, których moduły możesz dowolnie łączyć, tworząc konstrukcję odpowiadającą Twoim indywidualnym oczekiwaniom. O czym w takim razie musisz pamiętać, analizując poszczególne projekty ziemianek?

Po pierwsze: zbadaj możliwości Twojego ogrodu. W kontekście budowy piwniczki – ziemianki na działce kluczowe znaczenie ma nie tylko wielkość parceli, ale także poziom wód gruntowych, ponieważ piwnica w całości musi zostać wkopana pod ziemię. Jeżeli poziom wód oscyluje w granicach 0.5 metra poniżej gruntu, wkopanie piwniczki nie będzie możliwe. W takim przypadku rozwiązaniem jest drenaż i osuszenie terenu. W sytuacji, w której piwniczka ma być montowana w gruncie nasypowym, koniecznością jest dokładne oczyszczenie ziemi z kamieni i gruzu oraz wysypanie podsypki żwirowej. Zwróć uwagę na to, że kupując piwniczkę ogrodową Garden Secret 4you®, otrzymujesz od nas wszystkie niezbędne instrukcje. 

Po drugie: określ swoje potrzeby. Zależy Ci tylko na wygodnym miejscu do przechowywania żywności? A może budowa piwniczki ziemnej ma gwarantować Tobie i Twojej rodzinie wielofunkcyjną przestrzeń do magazynowania i relaksu? Niezależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania, seria Garden Secret 4you® wychodzi im naprzeciw. Dlaczego?

Model BASIC jest idealny, jeżeli zastanawiasz się jak zrobić piwnicę (ziemiankę), w której swobodnie da się przechowywać produkty spożywcze, przetwory oraz warzywa i owoce. Wersja STANDARD może składać się wyłącznie z modułu do przechowywania lub łączyć STORE SPACE z WINE SPACE, zapewniając ergonomiczne półki do przechowywania trunków, co rozwiązuje problem tego, gdzie przechowywać wino. Natomiast PREMIUM to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy od piwniczki ogrodowej wymagają zdecydowanie więcej. 

W zależności od wybranych modułów, w modelu PREMIUM możesz zadbać nie tylko o przestrzeń magazynową, ale również moduł dla dzieci i pomieszczenie do relaksu, wyposażony w telewizor, łóżko oraz kominek, który posłuży Ci, jako „jaskinia” dla spotkań z przyjaciółmi (pod ręką masz ulubione wina!) lub domowe biuro. 

Po trzecie: ustal budżet, jakim dysponujesz. Pamiętaj, że analizując koszt budowy ziemianki musisz mieć na uwadze nie tylko cenę zakupu piwniczki Garden Secret 4you®, ale również wydatki związane z wynajęciem dźwigu, transportem oraz instalacją konstrukcji. 

Jak zbudować ziemiankę Garden Secret 4you®?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zbudować ziemiankę (piwnicę), żeby móc jak najszybciej cieszyć się funkcjonalną przestrzenią, Garden Secret 4you® to odpowiedź dla Ciebie. Gotowa piwnica w 2 dni? To możliwe! Od nas otrzymujesz kompletny produkt, który wymaga tylko odpowiedniej instalacji. Dzięki temu, budowa piwniczki podziemnej jest prosta i szybka. Ty, po swojej stronie, musisz natomiast zadbać m.in. o:

  • wykop, w którym zostanie umieszczona piwniczka (rozmiar wykopu zależy od wybranej ziemianki),
  • wykonanie betonowej płyty dennej,
  • wyłożenie na płytę styroduru.

Innymi słowy, my przywozimy Ci gotową piwniczkę ogrodową (istnieje opcja odbioru osobistego), a Ty dbasz o rozładunek i montaż ziemianki zgodnie z naszymi instrukcjami. Proste, prawda? Z głowy masz natomiast urządzanie spiżarni – piwniczki są wyposażone w oświetlenie LED oraz odporne na wilgoć półki wykonane ze sklejki, o udźwigu od 60 do 120 kg (w zależności od tego, na który model się zdecydujesz). Wybierając nasze piwniczki, odróżnieniu od piwnicy betonowej, nie czeka Cię czasochłonna i męcząca budowa. 

Jak działa wentylacja ziemianki?

Wentylacja ziemianki Garden Secret4you® została przemyślana w sposób zapewniający optymalne warunki korzystania z konstrukcji. Ziemianka jest wyposażona w wentylację mechaniczną i grawitacyjną. Rury wentylacyjne warto wyprowadzić pionowo w górę i dla lepszego efektu wizualnego przykryć dekoracyjnymi daszkami. Generalnie nasze projekty to połączenie funkcjonalności i estetyki, dlatego dbamy o to, żeby piwniczki ogrodowe były nie tylko łatwe w montażu, ale przede wszystkim – mają wtopić się w Twój ogród. 

Budowa ziemianki a pozwolenie. Czy musisz je uzyskać?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zbudować ziemiankę, bardzo możliwe, że chcesz wiedzieć, czy będzie Ci w tym celu potrzebne odpowiednie pozwolenie. Ziemianka Garden Secret 4you® wymaga zgłoszenia w oddziale administracyjnym odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania. Zwróć jednak uwagę na to, że składając potrzebne dokumenty powinnaś/powinieneś zaznaczyć, że piwniczka nie jest trwale związana z gruntem. Reasumując, dzięki Garden Secret 4you® możliwa jest budowa ziemianki bez pozwolenia, jeżeli potraktujemy ją jako obiekt małej architektury. 

Ile kosztuje budowa ziemianki?

Pytanie, ile kosztuje wybudowanie ziemianki Twoich marzeń spędza Ci sen z powiek? Spieszymy z odpowiedzią! W praktyce koszt ziemianki jest uzależniony od kilku podstawowych kwestii. Jakich?

  • Wielkość i wyposażenie piwniczki ogrodowej. Jak wcześniej wspomnieliśmy, budowa piwniczek ziemnych Garden Secret 4you® wymaga od Ciebie wyboru odpowiedniego modelu, który będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci mają różne możliwości finansowe, dlatego w ofercie NAWI Design znajdziesz kilka modeli piwniczek, różniących się wielkością i wyposażeniem, a więc również i ceną. To Ty decydujesz, który model mieści się w granicach założonego budżetu. 
  • Transport. Koszt transportu realizowanego przez naszą firmę jest uzależniony od wybranego rozmiaru Twojej piwniczki i lokalizacji, do której mamy ją dowieźć. 
  • Instalacja. Wynajem dźwigu oraz wynagrodzenie dla firmy budowlanej, która wykona montaż piwniczki.W niektórych przypadkach montaż można wykonać samodzielnie, ale potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz niezbędna wiedza. 

To, ile kosztuje budowa ziemianki to kwestia bardzo indywidualna, dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji określ, jaki jest Twój maksymalny budżet na tę inwestycję.

Nie zapominaj, że kupując piwniczkę Garden Secret 4you® otrzymujesz kompletnie wyposażony produkt, natomiast decydując się na budowę ziemianki betonowej, z drewna czy cegieł na uwadze musisz mieć nie tylko koszty zaprojektowania i wykonania konstrukcji, ale również późniejszego wyposażenia poszczególnych pomieszczeń. Wniosek? Garden Secret 4you® pozwala dokładnie zaplanować wydatki. Tutaj nie ma miejsca na nieprzewidziane koszty!

Dzięki NAWI Design nie musisz się zastanawiać, jak zrobić ziemiankę bez pozwolenia! Razem z naszymi gotowymi produktami szybko spełnisz marzenie o własnej piwniczce. Nie bój się, montaż jest bardzo prosty, a Ty na każdym kroku będziesz mogła/mógł liczyć na nasze eksperckie wsparcie.