Skip to main content

Piwniczka na wino na miarę Twoich potrzeb. Jak zaplanować tę inwestycję?

niedziela, 6 marca, 2022

Autor: NAWI Design

Piewniczki Piwniczka na wino na miarę Twoich potrzeb. Jak zaplanować tę inwestycję Ein Weinkeller der Ihren Bedürfnissen entspricht. Wie ist diese Investition zu planen

Piwniczka na wino to Twoje marzenie? Zastanawiasz się, jak ją zbudować, żeby butelki z wartościowymi trunkami były przechowywane w odpowiednich warunkach? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Piwniczka na wino w ogrodzie wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla najbardziej zamożnych osób. Wręcz przeciwnie – wybierając gotowe rozwiązanie możesz przyjemnie się zaskoczyć. Jeżeli należysz do grona wiernych fanów wina i dysponujesz dość pokaźną kolekcją ulubionych trunków, bardzo możliwe, że nie masz wystarczająco dużo miejsca do jej przechowywania. Poza tym, nie zapominaj, że wina wymagają odpowiednich warunków. Te może Ci zagwarantować prawidłowo zaprojektowana i zamontowana winna piwniczka. O czym musisz pamiętać, jeżeli masz w planach taką inwestycję? Wyjaśniamy!

Piwniczka na wino w ogrodzie? TAK!

Jeżeli Twój dom nie jest podpiwniczony lub w domowej piwnicy nie jesteś w stanie zagwarantować trunkom właściwego mikroklimatu, ziemna piwniczka na wino, montowana w ogrodzie, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Po pierwsze: piwniczka ogrodowa w formie ziemianki wykorzystuje naturalne właściwości ziemi, gwarantując stałą temperaturę, niezależnie od pory roku oraz zaciemnienie. Prawidłowy sposób przechowywania wina ma natomiast kluczowe znaczenie dla jego smaku. Zastanawiasz się, gdzie przechowywać wino? Rozwiązaniem dla Ciebie może być piwniczka prefabrykowana lub gotowa piwniczka z serii Garden Secret 4you® od Nawi Design. Dalej podpowiemy, dlaczego warto zainwestować właśnie w nasze produkty.

Po drugie: możesz wykorzystać potencjał ogrodu. Piwniczka na wino w domu nie wchodzi w grę z uwagi na niewielki metraż budynku? W takim razie, skorzystaj z przestrzeni ogrodowej. Nawet jeśli działka jest stosunkowo mała, zbudowanie piwniczki na wino dalej jest możliwe, a Ty przy okazji zyskasz szansę na zwiększenie wartości nieruchomości. 

Po trzecie: latem piwniczka (ziemianka) na wino w ogrodzie pozwoli Ci sięgnąć po ulubione trunki w dowolnym momencie. Kiedy temperatury sprzyjają, prawdopodobnie bardzo dużo czasu spędzasz w ogrodzie. W związku z tym, dzięki ogrodowej piwniczce na wino nie musisz za każdym razem iść do domu po to, żeby nalać sobie kieliszek ulubionego alkoholu lub poczęstować nim gości. Pod ręką, w piwniczce, możesz mieć również schłodzone przekąski. 

Piwniczka na wino w podłodze: kiedy warto się na nią zdecydować?

Kusi Cię mała piwniczka na wino w podłodze? Nic dziwnego, takie rozwiązanie może wyglądać naprawdę efektownie, ale zwróć uwagę na to, czy w przypadku Twojego domu, taka opcja w ogóle wchodzi w grę z uwagi na uwarunkowania techniczne. Poza tym, pamiętaj, że jeżeli piwniczka na wina ma być ulokowana w podłodze, oznacza to konieczność dostosowania do niej aranżacji wnętrza. Przykład? Na włazie do piwniczki niczego już nie postawisz. Jeżeli dysponujesz niewielką kuchnią lub salonem, możliwe, że nie będziesz w stanie wygospodarować wystarczającej ilości miejsca na wygodny właz do domowej piwniczki na wino lub staniesz przed potrzebą zmiany dotychczasowego sposobu rozmieszczenia mebli. 

Jeszcze jedno – budowa piwniczki na wino w domu jest często związana z koniecznością sprzątania po pracach montażowych, więc zastanów się, czy masz na to czas i ochotę. Warto natomiast zaznaczyć, że budowa piwniczki na wino w domu to duża wygoda: nie musisz wychodzić na zewnątrz, żeby wyjąć butelkę potrzebnego trunku. Cena piwniczki na wino w podłodze to kwestia indywidualna, uzależniona, między innymi, od jej wielkości, dlatego najlepiej poproś kilka firm o wycenę podobnej usługi. 

Budowa podziemnej piwniczki na wino w ogrodzie: jak wybrać odpowiednie miejsce?

Niezależnie od tego, jaki projekt piwniczki na wino wybierzesz, pierwszym krokiem przybliżającym Cię do realizacji Twojego marzenia jest wybór miejsca, w którym ziemianka zostanie wkopana. Zastanów się, czy zależy Ci na tym, żeby piwniczka znajdowała się możliwie jak najbliżej drzwi wejściowych do domu. Zwróć uwagę na to, że najlepiej, jeżeli drzwi do ziemianki zostaną ulokowane od północy, dzięki czemu jej wnętrze nie będzie się nagrzewało tak mocno, jak w przypadku południowej orientacji. Poza tym, piwniczka do wina powinna być umieszczona w miejscu, w którym nie rosną drzewa – ich korzenie mogłyby uszkodzić konstrukcję. Przemyśl również, czy chcesz od początku nadzorować budowę ziemianki, czy wolisz się zdecydować na gotowe piwniczki na wino, które wymagają wyłącznie przygotowania wykopu i właściwego montażu. 

Dlaczego Garden Secret 4you® to strzał w dziesiątkę dla miłośników wina?

NAWI Design, wychodząc naprzeciw wszystkim miłośnikom wina, w serii Garden Secret 4you® proponuje STORE AND WINE SPACE – specjalną przestrzeń stworzoną z myślą o przechowywaniu trunków. W modelu STANDARD, półki na wino możesz połączyć z miejscem przeznaczonym do magazynowania domowych przetworów, warzyw i owoców oraz innych produktów spożywczych, natomiast w wersji PREMIUM do STORE AND WINE SPACE możesz dołączyć, poza STORE SPACE, również moduł dla dzieci oraz moduł wypoczynkowy, z łóżkiem, telewizorem i kominkiem. To idealne miejsce na spotkania w gronie przyjaciół – w końcu pod ręką będziesz miał(a) ulubione wina. 

Dlaczego warto zainwestować w piwniczki z serii Garden Secret 4you®?

  • Są w 100% szczelne. Wykonuje się z tego samego materiału co jachty.
  • Gwarantują stałą temperaturę oscylującą w granicach ok. 3 – 11 stopni Celsjusza. To lodówka, która nie wymaga prądu.
  • Panuje w nich stała wilgotność powietrza (ok. 60 – 70%).

Inwestując w piwniczki Garden Secret 4you® możesz stworzyć przestrzeń na miarę swoich potrzeb, łącząc różne funkcje. Produkty NAWI Design nie są zwyczajnymi ziemiankami. Wręcz przeciwnie! To piwnice na miarę wymagań współczesnych klientów, którzy cenią sobie multifunkcyjne rozwiązania!

Niezbędne wyposażenie piwniczki na wino

Decydując się na piwniczki NAWI Design Garden Secret 4you® otrzymujesz kompletnie wyposażoną przestrzeń. Co to oznacza? W module STORE AND WINE SPACE masz do dyspozycji ergonomiczne, wytrzymałe na zabrudzenia i odporne na działanie wilgoci półki wykonane ze sklejki. Połączenie laminatu i sklejki jest nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale przede wszystkim – miłe dla oka. Przestrzeń jest nowoczesna, futurystyczna i minimalistyczna, dzięki czemu świetnie wpisuje się w obecne trendy i zdecydowanie robi wrażenie, ale jednocześnie absolutnie nie traci na przytulności. 

Żaden stojak na wino nie jest Ci już potrzebny! Na półkach piwniczki ogrodowej możesz posegregować swoją kolekcję win zgodnie z indywidualnymi potrzebami, łatwiej utrzymując porządek i dbając o estetyczne wyeksponowanie butelek. Koniec z bałaganem! Teraz masz szansę tak ustawić wina, żeby już na pierwszy rzut oka wybrać to właściwe. W STORE AND WINE SPACE dolny rząd półek po drugiej stronie może Ci posłużyć jako siedzisko – idealne na chwile degustacji w towarzystwie przyjaciół. W tej przestrzeni pomieścisz prawie 300 butelek wina, co oznacza, że nie musisz się ograniczać w poszerzaniu kolekcji.